Genel Sorular

 • Fakir Vita nasıl çalışır?

  Fakir Vita 45W gücündeki hava motorunun sağladığı çekim gücü ile ortamda bulunan havayı kendisine doğru çekerek 4 farklı filtreden geçirir ve haznesinde bulunan iyonizer sayesinde negatif iyonlarla doldurup temiz havayı ortama geri bırakır.

  Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

 • Fakir Vita ne kadar sürede ne kadar büyük bir alanın havasını temizler?

  Fakir Vita 25-35 metrekare büyüklüğündeki kapalı alanların havasını temizlemek üzere tasarlanmıştır. Ev ve ofis gibi alanlarda kullanımı uygundur. Bulunduğu ortamın havasının kirlilik durumuna göre temizleme süresi değişmektedir. Kullanmadan önce kullanılacak mekanın camları açılarak odanın havalandırılması süreci hızlandıracaktır. Ayrıca kullanım sonrasında duvarınızda herhangi bir renk değişimine sebebiyet vermemesi için cihazın arkasında 20 cm boşluk kalacak şekilde yerleştiriniz.

 • Fakir Vita'nın sağlığım için nasıl bir etkisi var?

  Çoklu Filtre desteği ile bulunduğu ortamın havasını analiz ederek tüm zararlı organizmaları ve hoş olmayan kokuları yok eder. Temiz hava stres hormonlarınızı düşürür, kalp ve akciğer hastalıkları risklerini azaltır, serotonin ve endorfin hormonları salgılamanıza yardımcı olarak mutluluk verir. Astım ve alerjik hastalıklara karşı direncinizi arttırır.

 • Fakir Vita üzerindeki göstergeler ne işe yarar?

  Power – Güç gösterge ışığıdır. Cihazınızın aktif olup olmadığını belirtir.
  Ion/UV – İyon ve UV gösterge ışığı, söz konusu özelliklerin aktif olup olmadığını gösterir.
  Flow – Hava akımı göstergesi cihazınızın hangi modda çalıştığını gösterir. Fakir Vita yüksek – orta – düşük olmak üzere üç farklı çalışma moduna sahiptir.
  Timer – Zamanlayıcı göstergesi cihazınızın ne kadar süre boyunca çalışacağını gösterir. Zaman ayarını kurarak cihazınızın 1-2-4 saat gibi çeşitli periyodlarda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 • Fakir Vita filtrelerinin temizliği hangi sıklıkta ve nasıl yapılmalı?

  Her 2 – 3 ayda bir genel temizlik yapılması tavsiye edilir. Temizlik ve bakımdan önce cihazın fişini prizden mutlaka çekilmelidir. Filtre temizlik ve bakımı oldukça kolay kolaydır ve rahatlıkla tek başınıza yapabilirsiniz. Kullanım kılavuzunda bulunan filtre temizleme yönergelerine uymanızı tavsiye ederiz.

 • Fakir Vita'nın filtre değişimi ne sıklıkla yapılır ve yeni filtreleri nereden temin edebilirim?

  Kullanım sıklığına bağlı olmakla birlikte, filtrelerin ortalama ömrü 2 yıldır. Yeni filtre temini için 0212 639 73 73 nolu çağrı merkezimiz ya da [email protected] mail adresimiz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 • Fakir Vita hava akımı kontrolü nasıl sağlanır?

  Cihazın 3 farklı hava akımı kademesi vardır. Odanızın büyüklüğü ve havanın kirliliğine göre istediğiniz kademeyi ayarlayabilirsiniz. "Hava Akımı" düğmesine basarak kademeler arasında geçiş yapabilirsiniz. "Hava Akımı" düğmesine her bastığınızda devreye giren kademenin yanındaki ışık yanacaktır.

 • Fakir Vita zaman ayarlı olarak kullanılabilir mi?

  Fakir Vita hava temizleyiciyi dilediğiniz süre boyunca çalıştırabilirsiniz. Dilerseniz evden çıkmadan önce saat ayarını kurup eve geldiğinizde tertemiz bir hava ile karşılaşabilirsiniz. Cihazın çalışma süresini ayarlamak için Zaman Ayarı düğmesini kullanabilirsiniz. Zaman Ayarı düğmesine basarak cihazın çalışmasını istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz. Zaman Ayarı düğmesine her bastığınızda, ayarlanmış olan sürenin yanındaki ışık yanacaktır.

 • Cihazın boyutları nedir? Taşıma ve yer değiştirme imkanı var mı?

  Fakir Vita'nın boyutları 34,3×25,5×61 cm, ağırlığı ise 6,85 kg'dır. Cihazı rahatlıkla taşıyabilir ve yerini değiştirebilirsiniz.

 • Neden sadece bu ürünler fakirstore.com'da bulunmaktadır? Ürünü bulunduğum bölgede nasıl temin edebilirim?

  Fakirstore.com.tr Fakir Hausgeräte'nin özel ürünlerinin satıldığı bir programdır. Burada sergilenen ürünler sadece bu web sitesinden sipariş verilebilir, ayrıca 0212 639 73 73 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz

 • Türkiye'nin her yerine gönderim yapıyor musunuz?

  Türkiye'de bulunan her adrese gönderim sağlamaktayız.

 • Kargo elime kaç günde ulaşır?

  Kargonuz 1-3 iş günü içinde elinize ulaşır. Hava koşulları vb. nedenlerle aksamalar olması durumunda çağrı merkezimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.

 • Aynı gün kargo imkanı bulunuyor mu?

  Saat 12:00'den önce verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

 • Garanti, İade, Değişim

 • Garanti süresi nedir?

  Üstün Alman teknolojisine sahip Fakir Vita 2 yıl garanti süresine sahiptir.

 • İade ve Değişim koşullarını öğrenebilir miyim?

  İade ve değişim koşulları hakkında detaylı bilgi için İade ve Değişim Şartları adresini ziyaret edebilirsiniz. .

 • Ödeme Yöntemi

 • Sipariş vermek için ne yapmalıyım?

  Siparişinizi websitemiz üzerinden kredi veya banka kartlarıyla, eft/havale yöntemiyle ya da kapıda ödeme seçeneğiyle verebilirsiniz.

 • Yalnızca websitesinden mi sipariş verebilirim?

  Dilerseniz 0212 639 73 73 numaraları telefon hattından çağrı merkezimize ulaşabilir ve telefon ile sipariş verebilirsiniz.

 • Kapıda nakit ödeme seçeneğiyle ürün aldığımda kredi kartımı kullanabilir miyim?

  Kapıda nakit ödeme seçeneği sadece nakit alışverişler için kullanılmaktadır.

 • Kapıda ödeme seçeneğiyle Türkiye dışından sipariş verebilir miyim?

  Kapıda ödeme hizmetimiz sadece Türkiye için geçerlidir.

 • Kredi kartımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  Sipariş istek formumuzda size sorulan hassas bilgileriniz (kredi kartı numaranız gibi) sektördeki en iyi şifreleme yazılımı olan SSL ile şifrelenerek korunur. Dahası kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde veri tabanımıza kaydedilmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR