Genel Sorular

 • Fakir HYPO GUARD ile elde edilen suyun normal sudan farkı nedir?

  Fakir HYPO GUARD ile elde edilen elektrolize su, normal suyun aksine, minerallerden arındırılmış ve elektrolizasyon işlemi sonrası hafif asidik bir solüsyon haline gelmiş, bünyesinde ortaya çıkan hidrojen, oksijen, Hidroksil Radikali (OH), Peroksit (H2O2), Hipokloröz Asit (HOCl), Sodyum Hipoklorit (NaOCl), ve son derece etkili oksitleyici özelliğe sahip Hipoklorit iyonu (OCl-) ile bakteri, mikrop, virüs ve mantarlar üzerinde yok edici özelliğe sahip hale gelmiş hafif asidik sudur.

  Normal suyun pH seviyesi 7 ila 8.5 seviyelerindeyken, elektrolize suyun pH seviyesi 6.5 ila 7.5 seviyelerindedir. Elektrolize suyun pH seviyesi yükseldikçe dezenfektan özelliği azalmakta ve belirli süre beklemenin ardından sterilizasyon özelliğini kaybetmektedir.

 • Fakir HYPO GUARD ile elde edilen su asidik olduğu için cilde zarar verir mi?

  Fakir HYPO GUARD ile elde edeceğiniz elektrolize su içinde barındırdığı elementlerin özelliği sonucu asidik bir yapıdadır ancak zayıf asit kategorisindedir.

  Fakir HYPO GUARD özellikle kişisel kullanım için geliştirilmiştir. Cilt ile teması tamamen güvenli olan elektrolize suyun cilt, mukoza, membranlar ve organik materyaller üzerinde aşındırıcı bir etkisi yoktur.

  Fakir HYPO GUARD ile el, yüz ve ayaklarınızı güvenle temizleyebilir, yiyeceklerinizi tarım ilaçları kalıntılarından arındırmak için elektrolize suyu kullanabilirsiniz.

 • Fakir HYPO GUARD ile elde edilen elektrolize su nasıl kokmaktadır?

  Fakir HYPO GUARD ile elde ettiğiniz elektrolize su içinde barındırdığı aktif klor olan HOCl ve diğer elementler sebebiyle hafif klorlu bir kokuya sahiptir. Ancak bu koku uygulama yaptığınız yüzeylere yapışmaz.

  Dezenfekte ajanı olarak görev yapan elektrolize su uygulandığı bölgede bulunan kötü kokuları yok eder ve kötü kokuya sebep olabilecek bakterilerin önüne geçer.

 • Fakir HYPO GUARD ile elde ettiğim elektrolize suyu saklayıp daha sonra kullanabilir miyim?

  Elektrolize su belirli bir süre bekledikten sonra sterilizasyon özelliğini kaybetmektedir. Tam da bu sebeple Fakir HYPO GUARD yalnızca 5 dakikada elektrolize su üretebilecek şekilde tasarlanmıştır. İhtiyacınıza uygun olarak elektroliz işleminin hemen ardından sprey şişelerine boşaltarak ya da sürahisi ile kullanabilirsiniz.

 • Fakir HYPO GUARD hangi alanlarda kullanılabilir?

  Fakir HYPO GUARD, kötü koku, mikrop, bakteri, mantar vb. bulunan tüm yüzeylerde kullanılabilir. Yapmanız gereken tek şey elektroliz işlemi sonrasında elektrolize suyu dilediğiniz alana uygulamanız ve 3 ila 5 dakika bekledikten sonra musluk suyuyla durulamak ya da temiz bir bez ile kurulamaktır.

 • Yiyecekler ile kullanımı güvenli midir?

  Elektrolize su ilk olarak gıda endüstrisinde bir sterilizasyon ajanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fakir HYPO GUARD ile üretilen elektrolize suyun cilt, mukoza, membranlar ve organik materyaller üzerinde aşındırıcı bir etkisi olmadığı kanıtlanmıştır. Dolayısıyla yiyecekler üzerinde de herhangi bir yan etkiye sahip değildir.

  Yapılan araştırmalar ve test sonuçları sonucu Fakir HYPO GUARD ile üretilen elektrolize suyun meyve ve sebzeler üzerinde kalıntı halinde bulunan tarım ilaçlarını temizlediği kanıtlanmıştır. Elektrolize su meyve ve sebzeler üzerinde anti-mikrobiyel ve sanitasyon ajanı olarak kullanılabilmektedir.

 • Bu ürünler neden sadece fakirstore.com.tr'de bulunmaktadır? Ürünü bulunduğum bölgede nasıl temin edebilirim?

  www.fakirstore.com.tr websitesi, Fakir Hausgeräte'nin özel ürünlerinin satıldığı bir programdır. Burada sergilenen ürünler yalnızca websitemizden, 0 212 639 73 73 no'lu sipariş hattımızdan veya İstanbul Cevahir AVM'de bulunan mağazamızdan sipariş edilebilir.

 • Türkiye'nin her yerine gönderim yapıyor musunuz?

  Türkiye'de bulunan her adrese gönderim sağlamaktayız.

 • Kargo elime kaç günde ulaşır?

  Kargonuz 1-3 iş günü içinde elinize ulaşır. Hava koşulları vb. nedenlerle aksamalar olması durumunda çağrı merkezimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.

 • Aynı gün kargo imkanı bulunuyor mu?

  Saat 12:00'den önce verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

 • Garanti süresi nedir?

  Üstün Alman teknolojisine sahip Fakir Hypo Guard 2 yıl garanti süresine sahiptir.

 • Garanti, İade, Değişim

 • Garanti süresi nedir?

  Üstün Alman teknolojisine sahip Fakir Hypo Guard 2 yıl garanti süresine sahiptir.

 • İade ve Değişim koşullarını öğrenebilir miyim?

  İade ve değişim koşulları hakkında detaylı bilgi için İade ve Değişim Şartları adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Ödeme Yöntemi

 • Sipariş vermek için ne yapmalıyım?

  Siparişinizi websitemiz üzerinden kredi veya banka kartlarıyla, eft/havale yöntemiyle ya da kapıda ödeme seçeneğiyle verebilirsiniz.

 • Yalnızca websitesinden mi sipariş verebilirim?

  Dilerseniz 0212 639 73 73 numaraları telefon hattından çağrı merkezimize ulaşabilir ve telefon ile sipariş verebilirsiniz.

 • Kapıda nakit ödeme seçeneğiyle ürün aldığımda kredi kartımı kullanabilir miyim?

  Kapıda nakit ödeme seçeneği sadece nakit alışverişler için kullanılmaktadır.

 • Kapıda ödeme seçeneğiyle Türkiye dışından sipariş verebilir miyim?

  Kapıda ödeme hizmetimiz sadece Türkiye için geçerlidir.

 • Kredi kartımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  Sipariş istek formumuzda size sorulan hassas bilgileriniz (kredi kartı numaranız gibi) sektördeki en iyi şifreleme yazılımı olan SSL ile şifrelenerek korunur. Dahası kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde veri tabanımıza kaydedilmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR