Fakir Cuisinier SSS

Çok Programlı Basınçlı Pişirici

  • Cuisinier ne işe yarar?

   Fakir Cuisinier; indüksiyon teknolojisi ile her yandan eşit ısıda pişirme sağlayabilen, yemek yapmayı kolaylaştıran bir ‘’çok programlı basınçlı pişirici’’dir.
   Kat-karıştır yöntemi ile yemek yapmayı kolaylaştırırken, mutfakta harcadığınız vakti geri kazandırır.
   Fakir Cuisinier, önceden programlanmış 20 farklı modu ile tek tuşla leziz yemekler yapmanıza imkân tanır. Manuel programlama sayesinde tüm kontrolü ele alabilir, otomatik modları ile minimum vakitte maksimum lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

  • Hangi mutfak aletlerinin görevini yerine getirebilir?

   Basınçlı pişirme, buharda pişirme, yavaş pişirme (tandır) , kızartma (fritöz) , pilav pişirme, yoğurt yapma, tatlı yapma, ekmek pişirme ve çok daha fazla seçenek Fakir Cuisinier’de bir araya getirilmiştir.
   Fakir Cuisinier ile, ocak dahil olmak üzere, mutfakta başka hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan aklınıza gelebilecek tüm yemekleri yapabilirsiniz.

  • Kat-karıştır yöntemi nedir?

   Kat-karıştır yöntemi; yapılan yemek için gerekli olan tüm malzemenin, Cuisinier’in haznesine eklenmesi ve uygun program ile pişirilmesidir. Kat-karıştır yöntemi ile yemek pişirirken, geleneksel yöntemlerdeki gibi tencerenin başında beklemenize, pişmiş mi diye kontrol etmenize ve altı tutmasın diye karıştırmanıza gerek kalmaz.

  • Kat-karıştır yöntemi ile geleneksel yöntemler arasında lezzet farkı var mıdır?

   Cuisinier, hazneye eklenen tüm malzemeleri lezzetinden ödün vermeden, eşit ısıda ve kontrollü, kapalı bir ortamda pişirir. Hazır programları ile tüm malzemelerin tam kıvamında piştiğinden emin olur. Hazneye eklenen malzemeler kendi sularında, ideal ısıda pişirilir ve geleneksel yöntemlerde buharlaşma ve yüksek ısı ile kaybedilen lezzet korunmuş olur.

  • Cuisinier ile yemek yaparken karıştırmak gerekmez mi, yemeklerin altı tutmaz mı?

   Cuisinier iki farklı şekilde kullanılabilir. Otomatik programları kullanırken malzemeleri verip, programı seçmeniz yeterlidir. Karıştırmanıza, kontrol etmenize, ya da altı tuttu mu diye endişelenmenize gerek yoktur. Fakir Cuisinier doğal minerallerden üretilen ve içinde kanserojen madde bulunmayan çift kat kaplama seramik hazneye sahiptir. Bu sayede yemeklerin altının asla tutmayacağından emin olabilirsiniz.
   Manuel olarak yemek yaparken ise geleneksel yöntemlerdeki gibi malzemeleri sırasıyla ekleyip karıştırarak yemek yapabilirsiniz. Ve yine yemeğinizin altı tuttu mu diye endişelenmenize gerek kalmaz. Seramik kaplama haznesi ile Fakir Cuisinier, malzemelerin yanmasının ve yapışmasının önüne geçer.

  • Cuisinier ile tüm yemekleri pişirebilir miyim?

   Mutfak koçu ve şef Recep Aydoğan ile bir lezzet maratonu gerçekleştirdik ve aklımıza gelen tüm yemekleri yaptık. Mercimek çorbasından zeytinyağlı enginarına, tane tane pirinç pilavından pomodora makarnasına, etli sebze yemeğinden geleneksel etli nohut yemeğine ve hatta kek ve poğaçaya kadar tüm yemekler test edildi, lezzeti onaylandı.
   Fakir Cuisinier ile tek sınır hayal gücünüz.

  • Besin değerleri nasıl korunur?

   Pişirme esnasında fazla su ve yağ kullanımı, uzun süre pişirme, yüksek ısı ve karıştırma işlemleri besin ögelerinin yüksek oranda kaybolmasına yol açar.
   Cuisinier ile az su ve az yağ kullanarak pişirilen yemeklerde vitamin kaybı en aza indirilir.
   Pişirme esnasında özellikle B ve C vitaminleri yüksek ısı sebebiyle besin değerlerinde kayba uğrar. Yumru sebzelerde B vitamini kaybı %25-90, C vitamini kaybı ise % 40-50 civarındadır. Lahana, ıspanak, marul, semizotu gibi yeşil yapraklı sebzelerde pişirme sırasında B vitamininde % 30- 90,C vitamininde % 70 civarı kayıplar görülmüştür.
   Kendi suyu ve buharı ile, üstü kapalı bir şekilde pişirilen gıdalarda besin değerindeki kayıp en aza indirgenebilir. Sebze pişirirken besin değerlerinin muhafaza edilmesi için en etkili yöntem buharda pişirme yöntemidir.
   Keza tencerenin kapağı açıldığında oksijen teması ile moleküler yapıda değişiklik olur ve besin değeri düşer. Yemekler birden fazla defa ısıtıldığında da besin değerlerinde kayıp yaşarlar.
   Fakir Cuisinier, yemekleri kapalı bir ortamda, ideal ısıda pişirerek besin değerindeki düşüşü en aza indirger. Sıcak tutma modu ile yemeklerin ısısı 73 derecede sabitlenerek besin değerindeki kayıplar azaltılır.

Garanti, İade, Değişim

Ödeme Yöntemi

 • Nasıl sipariş oluşturabilirim?

  Siparişinizi web sitemiz üzerinden kredi veya banka kartlarıyla, EFT/havaleyöntemiyle ya da kapıda ödeme seçeneğiyle verebilirsiniz.

  Dilerseniz 0212 639 73 73 numaraları telefon hattından çağrı merkezimizeulaşabilir ve telefon ile sipariş verebilirsiniz.

 • Kapıda nakit olarak verdiğim siparişin ödemesini kredi kartım ile yapabilir miyim?

  Kapıda nakit ödeme seçeneği sadece nakit alışverişler için kullanılmaktadır.
  Kapıda ödeme hizmetimiz sadece Türkiye için geçerlidir.

 • Yurtdışı gönderiminiz var mı?

  Yurtdışı gönderimleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Kredi kartımın ve kişisel verilerimin korumasını nasıl sağlıyorsunuz?

  Sipariş istek formumuzda size sorulan hassas bilgileriniz (kredi kartı numaranız gibi) sektördeki en iyi şifreleme yazılımı olan SSL ile şifrelenerek korunur. Dahası kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde veri tabanımıza kaydedilmez. Daha detaylı bilgi için gizlilik ve güvenlik şartlarımıza aşağıdaki linki takip ederek ulaşabilirsiniz.

  https://www.fakirstore.com.tr/gizlilik-ve-guvenlik

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR